Powrót do: Drzewa i krzewy

Pierwsze bonsai


Ostatnio zafascynowała mnie japońska sztuka bonsai. Te miniaturowe drzewka o ciekawych kształtach i finezyjnie przyciętych koronach stały się moją nową obsesją. Najpierw poszukałam w Internecie informacji o hodowli i pielęgnacji takiego drzewka. Okazało się, że nie jest to takie trudne, wszystko zależy od gatunku rośliny. Jednak, jak się dowiedziałam, są to bardzo delikatne drzewka i wymagają dużej uwagi i troski. Stwierdziłam, że jednak spróbuję i przystąpiłam do dzieła.

Musiałam znaleźć odpowiedni dla siebie gatunek, taki który będzie łatwy w utrzymaniu dla nowicjusza. Jeśli mi się uda później będę mogła poeksperymentować z bardziej zaawansowanymi roślinami. Na początek zdecydowałam się na sosnę i kosodrzewinę. Z informacji znalezionych na forach wynikało, że nie są one dużym wyzwaniem. Sadzonki zakupiłam w sklepie internetowym po naprawdę niewielkich kosztach. Okazuje się, że taki sklep służy nie tylko zaopatrywaniu w materiał, ale również fachową poradą dotyczącą uprawy. Nie bez przyczyny cieszył się uznaniem wśród internautów. Wraz z sadzonkami kupiłam też książkę o bonsai, żeby nie wyszukiwać wszystkiego w Internecie. Przesyłkę dostarczono szybko. Już niebawem z radością posadziłam cztery sosenki i pięć kosodrzewinek z nadzieją, że uda mi się wyhodować coś niezwykłego.

Wiem, że to długi proces, ale jestem cierpliwa. Codziennie doglądam swoich roślinek i dbam o to, żeby im niczego nie brakowało.

A to mała prezentacja efektów jakie osiągają mistrzowie tej sztuki, które podpatrzyłam na wystawie ogrodniczej w Warszawie:

drzewko bonsai

lasek bonsai

KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Przycinanie drzewek bonsai (2016-07-08)
Terminarz prac bonsai (2016-08-16)

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.